Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Akupunkturun Zayıflamadaki Etkileri

İştah ve acıkmayı azaltır. Özellikle diyet yapan insanların en büyük sıkıntısı diyet sırasında iştahlarını engelleyemezler.Akupunktur beyindeki hipotalamus bölgesinde noradrenalin seviyesini düşürüp serotonin (mutluluk sağlayan bir maddedir) seviyesini artırır. Bu sayede iştahsız ve hep tok hissederiz.

Midede ekşime ve yanmayı önler. Özellikle diyet sırasında daha önceden de mide yanma ve kazınmaları olan kişilerde daha da ortaya çıkar. Halbuki kulaktan yapılan akupunktur mide ve bağırsaklara giden sinirlerin bazı uçları kulağa da geldiği için buraya yapılan uyarılar mide asidini azaltır. Dolayısıyla mide diyete bağlı boş olsa bile ; mide asidi az sağlandığı için kişiler diyetini çok rahat yaparlar.

Halsizlik ve bitkinliği önler. Akupunktur hem enerji verir hem de buna bağlı diyet ona uygun olduğu için halsiz kalınmaz. Aslında şişmanlık insanları halsis ve bitkin yapar.

Stres azaltır. Akupunktur iğneleri vücuda ve kulağa uygulanınca beta endorfin adını verdiğimiz bir madde salgılanır. Bu da stresi azaltıp sakinleştiricidir.

Metabolizmayı düzenleyici rolü vardır.


E-Bülten

Twitter Sayfamız